Oyuncak satış sitesi nasıl açılır
  • 4759
  • 0

Oyuncak satış sitesi nasıl açılır

Fiziksel mağazasında oyuncak satışı yapan firmaların ya da internette oyuncak satmak isteyen girişimcilerin sordukları soruların başında gelir “Oyuncak satış sitesi nasıl açılır ?” sorusu. Bu makalemiz aracılığı ile, sahip olunan ya da tedarik edilecek olan oyuncakları, sanal mağaza açarak, internette satışlarının nasıl yapılacağını tüm detayları ile birlikte anlatacağız.

Hali hazırda oyuncak stoğunuz var yada oyuncak tedarik eden firmalar ile anlaşarak sanal mağazanıza ürünlerinizi görselleri, fiyatları, açıklamaları ve detaylı açıklamaları ile ekleyerek satmak istiyorsunuz. Yani kullanıcıların internette oyuncak türevleri aramalarını yaptıklarında internet sitenize giriş yapmalarını, beğendikleri ürünlerin siparişini vererek satın alma işlemlerini gerçekleştirmelerini. Bu isteğinizi yerine getirebilmeniz için baştan sona maddeler halinde hangi aşamaları yerine getirmeniz gerektiğini anlatalım.

1. Şirket sahibi olunması

İnternette yapılan her satışın faturalandırması gerekmektedir. Fatura kesilebilmesi için ise şirket sahibi. E-ticaret kanununa göre internet üzerinden satılan her ürün satışı ile birlikte, alım yapan kullanıcıya faturasının gönderilmesi yerine getirilmesi gereken ilk şarttır. Şahıs, limited, anonim şirketi fark etmeksizin sahibi olmanız sanal mağazanız üzerinden ürün pazarlanabilmesi için gereklidir. Fiziksel mağazası olanlar firmaların mutlaka şirketi vardır. Ancak ilk ticarete açılacaklar için tavsiyemiz başlangıç aşaması olarak şahıs şirketlerini kurmalarıdır.

Oyuncak Satış Sitesi ansıl Açılır

Oyuncak Satış Sitesi ansıl Açılır

2. E-ticaret sitesi açılması

İnternette oyuncak satışı yapabilmeniz için bir e-ticaret sitenizin olması gerekir. Tüm hatları ile birlikte sorunsuz bir şekilde web siteniz üzerinden satış işlemlerini gerçekleştirebilmeniz için ise profesyonel bir e-ticaret altyapısına. Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. tarafından geliştirilmiş olan Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketleri internette satış yapılabilmesi için gerekli olan bütün ihtiyaçları anahtar teslim bir şekilde sizlere sunan sistemlerdir. Dilerseniz bu paketlerin sahip olduğu tüm ayrıcalık ve fonksiyonları inceleyebilmek için bakınız: e-ticaret yazılım paketleri

Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerini kullandığınız taktirde yönetim panelli profesyonel bir e-ticaret sitesi açılmaktadır. E-ticaret uzmanlarımız tarafından verilen eğitimlerin ardından profesyonel bir şekilde oyuncak satış sitenizi yönetebilir hale gelirsiniz. Artık sahip olduğunuz ya da tedarik edilecek ürünleri internet üzerinde sergilemeye başlayabilirsiniz. Artık potansiye müşterilerinize ulaşabileceğiniz bir sanal mağaza sahibi olursunuz. Peki ödemelerinizi nasıl alırsınız ? 3. maddemizde açıklayalım.

3. E-ticarette ödeme yöntemleri

Oyuncak satış sitenizi açtıktan sonra satmış olduğunuz ürünlerin ödemelerini alabilmeniz için farklı ödeme yöntemleri mevcuttur. EFT/Havale, kredi kartı ve kargoya kapıda ödeme yöntemlerini kullanarak ödeme alabilirsiniz. EFT/Havale ile ödeme alabilmek için herhangi bir bankaya ya da bankalara hesap açılışı için başvuru yapmanız yeterlidir. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için ise e-ticaret sitenizin ve şirketinizin bilgileri ile yine bankalara başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Başvurunuz onaylandığında satış sitenize sanal pos entegrasyonu işlemleriniz e-ticaret uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Kredi kartı ile ödeme alabilmek için alternatif ödeme yöntemleri Payu, İyzico, İpara gibi firmalara da başvuru yapabilirsiniz. Son olarak ise kargoya kapıda ödeme yöntemini kullanabilmek için, ürünlerinizi göndereceğiniz kargo firmanız ile gerekli anlaşmaları yapmanız yeterlidir.

4. Oyuncakların sitenize eklenmesi

Bu aşamaya kadar geldi iseniz artık oyuncak satış sitenize sahip ve internetten ürünlerinizi pazarlayabilirsiniz demektir. Şimdi ise yapmanız gereken şey ürünlerinizi görselleri, açıklamaları, fiyat bilgileri ve diğer detayları ile birlikte eklemelerinin yapılmasıdır. Bu işlemleri gerçekleştirirken daha fazla kullanıcıya nasıl ulaşabileceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilmek için bakınız: e-ticaret ürün sayfalarında SEO çalışmaları

Neticaret GOLD Oyuncak Sitesi Referansları

Neticaret GOLD profesyonel e-ticaret yazılım paketleri kullanılarak açılmış olan http://www.dolu.com.tr ve https://www.aytoys.com.tr/ oyuncak sitesi referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte oyuncak satış sitesi nasıl açılır sorusu ve benzeri sorular hakkında aklınıza takılan her türlü detay hakkında bilgi sahibi olabilmek için 0212 256 60 00 numaralı telefonumuz üzerinden e-ticaret uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.