E-Ticaret Sitesi Online Ödeme Yöntemleri
  • 2726
  • 0

E-Ticaret Sitesi Online Ödeme Yöntemleri

E-ticaret sitelerinin varlıklarını ve satışlarını sürdürebilmeleri için bir çok online ödeme yöntemini bir arada bulundurmaları gerekmektedir. Ödeme yöntemlerinin fazla olması sepeti terk eden müşteri sayısını azaltırken satışa dönüşen sipariş oranını da bir hayli artıracaktır.

E-Ticaret siteniz aracılığıyla sanal mağazanızı ziyaret eden ziyaretçilerden büyük bir kısmı alışveriş yapmadan çıkıyor olabilir. Bu duruma; web sitenizin tasarımının kötü olması, hızının yavaş olması, açıklamaların ve görsellerinizin yetersiz olması, mobil görünümünün kötü yani responsive olmaması gibi birçok nedeni olabilir. Fakat sepete ürün ekleyip ve ödeme sayfasından web sitenizi terk eden ziyaretçilerin %80’ı online ödeme yöntemlerinde ki yetersizlik ve aksaklıklardan kaynaklanan nedenlerle web sitenizi terk ediyor demektir. Bu nedenle ödeme yöntemleriniz de ki kalite ve alternatifler ile bu durum karşısında rakiplerinizi bu kulvarda geride bırakabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz.

Sanal POS

e-ticaret online odeme yöntemi sanal pos

E-Ticaret ve B2B sistemlerinde ki online ödeme yöntemlerinin başında Sanal POS’lar gelmektedir. Sanal POS’lar sayesinde kullanıcılar kredi kartları veya banka kartlarıyla kolaylıkla ödemelerini yapabilirler. Türkiye’de bulunan bir çok bankanın sanal posunu alarak kullanıcılarınıza alternatiflerinizi sunabilirsiniz.

Sanal POS seçeneğinin en çok tercih edilen yöntem olmasının nedenleri arasında güvenlik gelmektedir. Sanal POS ile ödeme yapılırken kullanılan bilgiler SSL Sertifikası aracılığıyla şifrelenir ve 3. kişilerin eline geçmesi imkansızdır.

Bir diğer avantaj ise işlemin saniyeler içerisinde gerçekleşmesidir. Sanal POS ile yapılan işlemler birkaç saniyede gerçekleşir ve tarafların hesaplarına ücret ve bilgi akışı sağlanır.

Sanal POS hizmeti sunabilmeniz için öncelikle bankaya gidip üye iş yeri başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Alternatif Sanal POS Sistemleri

Banka banka dolaşıp başvuru ve anlaşma süreçlerini takip etmek istemiyorsanız ikinci bir alternatif olarak birçok bankanın kullanım seçeneklerini tek bir çatı altında sunan servisleri tercih edebilirsiniz.

PayU, İyzico gibi farklı firmaların sundukları alternatif ödeme sistemleri ile birçok bankanın sanal posunu birarada kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey PayU veya İyzico ya başvurmak ve sistemlerinin kurumunu sağlamaktır. Son derece güvenli olan bu yapılar aynı zamanda sahtecilik izleme ve önleme gibi ekstra güvenlik önlemleri de sunmaktadır.

Havale / EFT

Günümüzde en çok kredi kartıyla ödeme kullanılsa da ödeme yöntemi olarak Havale ve EFT seçenekleri ni kullananların sayısı da oldukça fazla. Bu nedenle ödeme seçenekleriniz arasında bu yönteminde bulunması satışlarınıza çok olumlu yansıyacaktır.

Kredi kartı internet alışverişe açık olmayan veya güvenlik nedeniyle çekinen müşterileriniz Havale veya EFT ile ödeme yapmak isteyeceklerdir. Bu yöntemin tek olumsuz tarafı süreçlerin uzaması olsada, herhangibir komiyon olmadığı için daha indirimli fiyatlara ürün satmanız ve bu nedenle tercih sebebi olmanız da mümkün.

Kapıda ödeme

Online alışveriş yapmak isteyen fakat kredi kartı veya online ödeme yöntemlerinin hiçbirini kaçırmak istemeyen müşterileriniz için en ideal ödeme yöntemi kapıda ödeme yöntemidir. Bu nedenle bu ödeme yöntemi de ödeme sisteminizdeki alternatifler arasında yerini almalıdır.

E-Ticaret Neticaret Gold Sistemi

E-Ticaret B2B Çözümleri ve E-ticaret Paketleri ile ziyaretçilerinize dilediğiniz ödeme sistemlerini sunabilirsiniz. Tüm ödeme yöntemlerine kolayca adapte olabilecek ve tamamen responsive (mobil uyum) olarak tasarlanmış yapılarımızı kullanarak online mağazanızı oluşturabilir ve satışlarınıza başlayabilirsiniz.

Online ödeme

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.