Eticaret Sitelerinde Yapılan Başlıca Hatalar
  • 1375
  • 0

Eticaret Sitelerinde Yapılan Başlıca Hatalar

Eticaret projeleri, firmaların ürünlerini internetten sunup ve pazarlamak amacıyla büyük uğraş ve yatırımlar sonucu hayata geçirilen çalışmalardır.  Tüm bu emek ve yatırımların ardından e-ticaret projenizden beklediğiniz sonuçları alamamanız da mümkün. Satışlarınızın beklediğiniz gibi gitmemesi, yatırımlarınızın ve reklam harcamalarınızın hedeflediğiniz sonuçları getirmemesi, hedef kitlenizin e-ticaret sitenize ilgisiz kalması karşılaşabileceğiniz olumsuz sonuçlardan birkaçıdır.

Eticaret sitelerinin büyük çoğunluğunda gözlemlenen başlıca hata ve aksaklıklar, satış süreçlerinde alınan olumsuz sonuçların temel etkeni aslında. Web sitenizin tasarım ve tasarım sonrası süreçlerinde göz önünde bulundurulması gereken bu maddeler, e-ticaretinizi hız kesmeden online mağazanızdan devam ettirebilmeniz için size büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

Kolay Ödeme Süreçleri

Eticaret siteleriniz de ödeme süreçlerinin uzun ve karmaşık olması ziyaretçinin alışverişini tamamlamadan sayfanızı terk etmesini ile sonuçlanır. Ödeme sayfalarının kolay ulaşılabilir ve anlaşılır olması satışlarınız için büyük önem taşır.

Ödeme süreçlerini kolaylaştırmak için üye olmadan alışveriş yapılabilme özelliği de günümüzde aktif olarak tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza geliyor.

Site İçi Arama

Web sitenizi ziyaret eden müşterileriniz aradıkları ürünleri kolayca görüntülemek isterler. Bu nedenle e-ticaret yapınızda site içi arama modülü aktif ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor olması gerekmektedir. Ziyaretçilerin site içi arama bölümünde yaptıkları aramalarda ilgili sonuçlara ulaşamaması gibi durumlarda ziyaretçi web sitenizi terk edecektir.

Kaliteli Görseller Kullanılmalı

Eticaret yapılarında ziyaretçilerinize ürünlerinizle alakalı zengin içerikler sunabiliyor olmanız çok önemlidir. Ziyaretçilerin ürünlere fiziki teması mümkün olmadığı için, görsellerinizin kaliteli ve detaylı olması, birden fazla ve farklı açılardan görselleriniz olmalı, ve ürün özelliklerinin detaylı bir şekilde belirtilmiş olması gerekmektedir.

Zengin Ödeme Yöntemleri

E-Ticaret sitenize gelen kullanıcılara ödeme kolaylığı açısından farklı seçenekler sunabiliyor olmanız çok önemlidir. Ziyaretçileriniz kendi tercihlerine göre kredi kartı, Havale/EFT veya kapıda ödeme seçeneklerini kullanmak isteyebilirler. Sizin ödeme yöntemlerinde sunacağınız çeşitlilik ziyaretçiyi kaybetmemeniz ve satışınızın gerçekleşmesi için önemli bir kriterdir.

Üstün Özellikli Eticaret Yapısına Sahip Olmak

eticaret mobil uyumlu tema örnekleri (responsive)

Profesyonel Eticaret Yapıları

Eticaret sitenizin başarılı sonuçlar alması, arama motorlarında ön plana çıkması, ziyaretçilerin web sitenizde vakit geçirebiliyor olması için profesyonel bir e-ticaret hizmeti almanız gerekmektedir.

Neticaret Gold B2B, B2C ve Eticaret yapıları ile sizlere profesyonel bir hizmet sunulmaktadır. Web siteniz tamamen arama motorlarına uyumlu bir şekilde tasarlanarak ziyaretçilerinizin sizlere kolaylıkla ulaşması sağlanır. Grafik tasarımlarıyla zenginleştirilen sitenizde kullanıcılarınız keyifle vakit geçirirler. Zengin modül yapısı ile kampanyalarınızı yönetebilir ve zengin ödeme altyapısıyla müşterilerinize birçok ödeme seçeneği sunabilirsiniz.

E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.