E-Ticaret Sitelerinde Olması Gereken 5 Özellik
  • 1605
  • 1

E-Ticaret Sitelerinde Olması Gereken 5 Özellik

Bir e-ticaret web sitesinde kesinlikle olması gereken başlıca 5 temel özellik web sitenizi kullanıcıların ve arama motorlarının başarılı olarak değerlendirmesi için çok önemli.

Kayıt Olmadan Satış Yapabilme Özelliği

e-ticaret misafir olarak ödeme özelliği

eticaret misafir olarak ödeme özelliği

Günümüzde insanlar internet üzerinden yaptıkları işlemlerin uzamasını, araya başka işlem ve yönlendirmelerin girmesini kesinlikle istemezler. Böyle durumlarda devam edip gerekli adım ve sayfaları takip etmek yerine hızlıca diğer alternatifler değerlendirilir. Böylece ziyaretçiyi ilk adımda kayıp etmiş olursunuz.
Ziyaretçilerin e-ticaret sitenizden ürün satın alması için üyelik zorunluluğu olmaması gerekmektedir. Bununla birlikte üyelik modülünün kesinlikle olması gerektiği ve üyelik adımlarının kısaca tamamlanabilir olması gerekmektedir. Ziyaretçiler isterlerse hızlıca profillerini oluşturabilmeli dilerseler de profil oluşturmadan misafir olarak sorunsuz bir şekilde alışveriş yapabilmeliler.

Canlı Destek Modülü

e-ticaret canli destek modulu

eticaret canli destek modulu

Online ticarette kullanıcıların e-ticaret sitenizden alış veriş yapabilmeleri için onlarda oluşturduğunuz imaj ve size güvenebilmeleri çok önemli. İnsanların web sitenizde sürekli iletişim kurabilecekleri ve hızlı bir şekilde destek alabileceklerini hissetmeleri satışlarınızı hissedilir oranda artıracaktır.

Bu hizmet için iletişim formları, destek talep buton ve sayfaları gibi birçok alternatif olsa da ilk sırada ve en etkili yöntem olarak Canlı Destek Hizmeti gelmektedir. Web  sitenizde canlı destek hizmeti sunmanız, sitenizdeki insanların sizden çok hızlı bir şekilde destek alabilmelerini sağlar ve bu eticaret sitenize olan ilgiyi artıracaktır.

İletişim Numarası ve Email

Canlı destek sistemi ilk sırada gelse de bununla birlikte tüm iletişim yolları açık olmalıdır. İnsanlar sorunlarını yazarak, telefonla iletişime geçerek veya mail üzerinden size iletip çözüm bekleyebilirler. Bu nedenle kayıp yaşamamak için tüm alternatiflerin sunuluyor olması büyük önem taşır. Web sayfanızda iletişim numaralarınız ve mail adresleriniz açık olarak yer almalıdır.

Kargo ve Sipariş Süreci Bilgilendirmeleri

Satın alımlardan sonra insanların en çok merak ettiği ürünlerinin durumlarıdır. Ürünün hazırlanma süreçleri ve kargo süreçleri hakkında eksiksiz bilgi sağlanmalıdır. Ziyaretçinin tercih ettiği iletişim yöntemiyle sms veya email olarak bilgilendirmelerin yapılması gerekmektedir.

Ödeme Seçeneklerinin Zenginliği

Eticaret sitelerinde en önemli ve kesinlikle kusursuz çalışması gereken yer ödeme sayfalarıdır. Ödeme sayfasında web sitesini terk eden insanların oranı hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Bunun nedenlerinin en başında ödeme yöntemleriniz arasındaki zenginlik olmalıdır. Ziyaretçilerin bu aşamada tek baktığı şey kendi kullandığı ödeme yöntemini sizin sağlayıp sağlamadığınızdır.

Ödeme yöntemleriniz arasında kredi kartıyla ödeme yani sanal pos, havale ve eft seçenekleri, mobil ödeme, kapıda ödeme gibi seçeneklerin tamamının bulunması size büyük avantaj sağlayacaktır. Ödeme yöntemleriyle alakalı detaylı bilgi için E-ticaret Sitesi Online Ödeme Yöntemleri makalemizi inceleyebilirsiniz.

ETicaret Neticaret Gold

E-Ticaret Neticaret Gold çözümleri ile yukarda bahsettiğimiz temel özelliklerle birlikte ihtiyaç duyacağınız tüm detaylara sahip B2B ve E-Ticaret yapılarına kavuşabilirsiniz. Alacağınız profesyonel hizmet ve destekler ile ticaretinizi online olarak e-ticaret siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için (0212) 256 60 00 numarasından müşteri temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz. Ayrıca Demo Telap Formu doldurarak temsilcilerimizin sizinle iletişime geçmesini isteyebilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.

1 Yorum

  • beyaz eşya
    23 Aralık 2017, 10:07 CEVAPLA

    kolay gelsin makaleniz çok güzel olmuş elelrinize saglık


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.