E-ticaret Nedir ?
  • 5473
  • 0

E-ticaret Nedir ?

E-ticaret, elektronik ticaretin kısaltmasıdır. İnternet üzerinde online olarak, hizmet ve ürünlerin tanıtım ve satış hizmetlerinin bir arada yapılmasını yani pazarlama tekniklerinin internet ortamında kullanılmasının sağlanabilmesidir.

Ürünlerini internet üzerinde satışa sunmak isteyen işletmeler veya girişimciler, açacakları bir sanal mağaza üzerinden bu isteklerini yerine getirebilmektedirler. Fiziksel mağazalarda kullanılan teknikler online satış sitelerinde kullanılmaktadır. Ödeme yöntemleri, pazarlama çalışmaları, müşteriler ile olan ilişkiler ve en başta mağazalar değişiklik göstermektedir.

E-ticaret Nasıl Yapılır ?

E-ticaret yapılabilmesi için ilk gerekli şart şirket sahibi olunmasıdır. E-ticaret hukukuna göre internet üzerinden yapılacak olan her satışın faturalandırılması yani vergilendirilmesi gerekmektedir. İkinci en önemli olan şart ise sorunsuz bir şekilde çalışan bir e-ticaret yazılım altyapısına sahip olunmasıdır. Bu iki gereksinimi bir araya getiren her birey e-ticaret yapabilir. E-ticaret sitesi açıldıktan sonra ise ödeme yöntemlerinin yani ürün satışı sonrasında müşterilerden alınacak olan ödemelerde hangi tekniklerin kullanılacağı belirlenmektedir. Örneğin havale/EFT ile ödeme alınabilmesi için bankalardan hesap açılması, kredi kartı ile ödeme alınabilmesi için ise yine bankalara sanal pos başvurusu yapılması gerekmektedir. Tabi bütün bu gereksinimlerin yanı sıra internet üzerinden satışını yapabileceğiniz bir ürün gamına sahip olmalı ya da tedarikçi firmalar ile çalışılmalıdır.

E-ticaret Yazılım Paketleri

E-ticaret yazılım paketleri anahtar teslim bir şekilde sanal mağazanızı size sunan sistemlerdir. Şirket sahibi iseniz ve internette ürünlerinizi pazarlamak istiyorsanız e-ticaret yazılım paketlerini kullanabilirsiniz. Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketi 1000’in üzerinde firma tarafından kullanılmakta olan ve anahtar teslim bir şekilde 1 (bir) iş günü içerisinde açılan e-ticaret sistemidir. Dilerseniz Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerini hemen aşağıdaki demo site aracılığı ile hep birlikte inceleyelim. Hemen aşağıda bulunan demo butonuna tıkladığınızda Neticaret GOLD e-ticaret yazılım altyapısı ile açılmış demo online satış sitesini göreceksiniz.

demo-site

E-ticaret sitesi açarak online satış yapmaya karar verdiğinizde demo sitede olduğu gibi bir sanal mağazaya sahip olursunuz. Bu sanal mağazanın birde yönetim paneli mevcuttur. Yönetim paneli üzerinden ürünlerinizi ekleyebilir ve ürünlerinizi internette satışa sunmaya başlayabilirsiniz.

Neticaret GOLD E-ticaret Yazılım Paketlerinin Özellikleri

Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketi online satış yapabilmeniz için gerekli olan bütün argümanları bir arada sizlere sunan paketlerdir. 16 yılı vermiş olduğu deneyim ile birlikte e-ticaret ve SEO uzmanlarının direktifleri doğrultusunda geliştirilmişlerdir. Arama motorlarının istekleri ve kullanıcı davranışları istatistikleri baz alınarak %100 mobil uyumlu (responsive) olarak duyarlı web tasarım teknikleri ile oluşturulmuştur. Duyarlı tasarım sayesinde  tüm cihazlara ekran boyutuna göre ayarlanan aynı kod sunulmaktadır. Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerinin ilk dikkat çeken özelliği arama motorları istekleri doğrultusunda arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alınabilmesi için profesyonel bir altyapı olarak geliştirilmesidir.

e-ticaret sistemi

E-ticaret Yazılım Paketi Neticaret GOLD Ürün Sayfası

17 adet mobil uyumlu hazır tema ile sistem sizlere sunulmaktadır. İstediğiniz tasarımı kullanabilirsiniz. Bununla birlikte geliştirilebilir tasarım alt yapısına sahiptir. Dilerseniz de geliştirilmiş olan 6 özel tasarımdan bir tanesini kullanma imkanınız bulunmaktadır. Akıllı SEO altyapısına sahiptir. Ürünlerinizin arama motorlarında nasıl listelenmesini istiyorsanız eğer o şekilde ayarlayabilirsiniz. Google XML haritaları otomatik bir şekilde oluşturulur. Muhasebe programları ile tam entegre bir şekilde çalışır. Çoklu dil ve para birimi desteği mevcuttur.

Neticaret GOLD e-ticaret yazılım paketlerinin özellik ve fonksiyonları oldukça geniştir. Hemen üst menüde bulunan ürünlerimiz sayfası ile sahip olunan bütün özellikleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte 0212 256 60 00’ı arayarak ya da ücretsiz demo talebinde bulunarak e-ticaret uzmanlarımızın sizlerle iletişime geçmelerini sağlayabilir ve sistemi detaylı bir şekilde sizlere test ettirmelerini sağlayabilirsiniz.

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.