E-Ticaret Google Analytics
  • 1305
  • 0

E-Ticaret Google Analytics

E-Ticaret

İnternet çağına ayak uydurmak için tüm kişi, kurum ve işletmeler ismini, markasını veya ürününü bir şekilde internet ortamında duyurmak istiyor. Artık hemen hemen bütün işletmelerin web sitesi var ve etkin olarak kullanma gayreti içerisindeler. Fakat sadece web site sahibi olmak bu hedef için her zaman yeterli olmuyor maalesef.

Web sitesi sahibi olmak bu yolda ki ilk adımınız aslında. Web sitesinden verim elde edebilmek için, içeriklerinizi sürekli güncel tutmak, doğru ve anlaşılır bilgiler sunmak, görsel ve videolarla desteklemek, yani web sitenizi etkin olarak kullanmanız gerekiyor. Web sitenizi etki olarak kullanmak içinse analitik verilerinizi takip etmeniz ve buna göre çalışmalarınızı şekillendirmeniz gerekiyor.

Özellikle b2b, b2c vaya e-ticaret yapılarına sahipseniz analitik verileriniz sizin için altın değerinde. Çalışmalarınızın tamamını analitik verilerinizi inceleyerek şekillendirmeniz, sitenizin hangi sayfasında ne gibi düzenlemeler yapacağınıza bu veriler çerçevesinde karar vermeniz gerekiyor.

Google Analytics Nedir?

e-ticaret neticaret gold google analytics

e-ticaret google analytics

Google Analytics günümüzde en çok kullanılan web sitesi analiz aracıdır. Bu platform ile web sitenizle ilgili tüm analitik verileri anlık veya geçmişe dönük günlük, haftalık, aylık veya yıllık olarak inceleyebiliriz.  Bu veriler çerçevesinde günlük web sitenize gelen tırafik sayısını, insanların web sitenize nasıl ulaştıklarını, hangi kelimeleri aratıp, hangi kaynakları kullandıklarını görebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin web sitenizde hangi sayfalarda gezindiğini, hangi sayfalardan hemen çıkıp, hangilerinde vakit geçirdiklerini inceleyebilir buna göre sayfalarınızda iyileştirmeler yapabiliriz.

Anlık olarak web sitenizde kaç kişinin olduğunu, bu kişilerin hangi sayfalarda olduklarını takip edip en popüler sayfalarınızı tespit edebiliriz. Bununla birlikte insanların, yurt dışı veya yurt içindemi veya daha detaylı olarak hangi ilden bağlandıklarını görebilirsiniz. Yaş ortalamalarına ve cinsiyetlerine kadar detaylı verileri takip edebiliriz.

Daha birçok özelliğe sahip olan ve bize çok detaylı analiz ve grafikler sunan Google Analytics Platformunu etkin kullanarak arama motorlarındaki varlığınızı iyileştirebilir, marka bilinirliğinizi artırabilirsiniz. Tüm bu çalışmalar sizlere daha fazla ürün satışı olarak geri dönecektir.

E-Ticaret Neticaret Gold

E-Ticaret Neticaret Gold B2B, B2C ve E-Ticaret çözümleri ile sizlere sunulan profesyonel hizmetle birlikte tüm bu özellikler panelinizde aktif olarak size sunulmaktadır. Web sitenizin tasarım aşamasında akıllı SEO altyapısıyla tasarlanıp tüm arama motorlarınca kolayca tanınmasının yanı sıra, Google Analytics, Yandex Metrica gibi analiz platformlarını paneliniz üzerinden kolayca tanımlayabiliyorsunuz. Ekstra hiçbir çalışma veya kaynağa ihtiyaç duymadan analitik verilerinizi kolayca takip edebiliyorsunuz.

Neticaret Gold çözümleriyle tamamen responsive, akıllı seo altyapısına sahip ve tüm ERP sitemlerine kolay entegre olabilen profesyonel yapılara sahip olabilirsiniz. Alacağınız hizmet ile ticaretinizi hız kesmeden online olarak devam ettirebilirsiniz. E-Ticaret paketleri hakkında detaylı bilgi almak için +90 (212) 256 60 00 numarası aracılığıyla bize ulaşabilir veya müşteri temsilcimizin sizinle iletişime geçmesi için demo telap formunu doldurabilirsiniz.

 

YORUM BIRAKABİLİRSİNİZ

Yorumunuz 24 saat içerisinde incelenmektedir.


© Copyright 2016 Neticaret bir Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş. markasıdır.